Ваше ім'я
Ваш телефон
 
 

Видалення фіброаденоми молочної залози

Фіброаденома — доброякісна пухлина молочної залози. Це невеликий щільний вузлик. Джерелом розвитку фіброаденоми є залізиста та сполучна тканини.

У яких випадках необхідно видаляти фіброаденому груди?


-планування вагітності;
-інтенсивне зростання пухлини;
-Листоподібна форма фіброаденоми;
-великі розміри фіброаденоми, що перевищують 2 см у діаметрі
-Супутня деформація молочної залози.

Фіброаденома молочної залози не піддається консервативному лікуванню. Лікування фіброаденоми без операції є неефективним, але в деяких випадках спостерігається певний регрес пухлини.

Які є варіанти операцій при фіброаденомі грудей?


Енуклеація (вилущування) -
видалення фіброаденоми без оточуючих тканин. Вилущування – найбезпечніша методика операції при фіброаденомі молочної залози. Проводиться енуклеація виключно за доброякісної природи пухлини. За допомогою спеціального електричного інструменту або скальпеля хірург-маммолог відокремлює новоутворення, не торкаючись здорових тканин. Витягується воно через невеликий розріз, який згодом зашивається.

Секторальна резекція проводиться у разі підозри на злоякісний характер пухлини. Під час операції видаляється сама пухлина та частини оточуючих здорових тканин.
Операція триває від 20 до 60 хвилин та проводиться під загальним чи місцевим наркозом.

Щоб рубець, після видалення фіброаденоми молочної залози, був, якнайменше помітний, ми робимо його за спеціальною методикою і формуємо косметичний шов.

Реабілітація після операції

Після видалення фіброаденоми грудей жінка повинна:
· регулярно робити перев'язки;
· мінімізувати фізичну активність;
· берегти груди від травм;

Лікування фіброаденоми у Запоріжжі у МЦ «Онколайф» проводять відповідно до міжнародних стандартів. Остаточна ціна операції з видалення фіброаденоми молочної залози визначається індивідуально після консультації з мамологом.

Видалення пухлини молочної залози

Метою хірургічного лікування раку молочної залози є повне видалення вогнища пухлини з навколишніми тканинами молочної залози та регіонарними лімфатичними вузлами. Проводиться два основних види операцій на грудях при раку: органозберігаючі операції та мастектомія (видалення молочної залози). Перед проведенням операції лікар пояснює всі плюси та мінуси того чи іншого виду операції.

Організаційна операція
– найчастіше це радикальна резекція молочної залози, що полягає у видаленні пухлини молочної залози з навколишньою тканиною молочної залози (до 1-2 см), з біопсією сторожового лімфатичного вузла або видаленням регіонарних лімфатичних вузлів. Також проводиться одномоментна реконструкція молочних залоз (власними тканинами чи технікою редукційної якірної підтяжки). Другим етапом після всіх органозберігаючих операцій обов'язковим етапом проводитиметься післяопераційний курс променевої терапії для зниження ризику локальних рецидивів. Результати операції нічим не поступаються мастектомії, проте якість життя і психоемоційне тло пацієнток набагато краще.


Мастектомія - повне видалення молочної залози із регіонарними лімфовузлами. Мастектомія показана в тих випадках, коли радикальна резекція неможлива чи неефективна.

На сьогоднішній день існують три основні показання до проведення мастектомії:
1. Інфільтративно-набрякова форма раку молочної залози.
2. Інвазія сосково-ареолярного комплексу чи ділянки шкіри (в окремих випадках можливе видалення ураженої ділянки шкіри з негативними краями резекції).
3. Бажання самої пацієнтки.

Вирізняють такі різновиди мастектомії:
· радикальна мастектомія — видаляється молочна залоза, великий і малий грудні м'язи, клітковиною з розташованими в ній пахвовими, підключичними та підлопатковими лімфатичними вузлами. Також проводяться менші за обсягом модифікації:
- мастектомія по Пейті - зберігається великий грудний м'яз;
- мастектомія по Маддену - зберігаються великий і малий грудні м'язи і лімфовузли в області пахви.
· проста або санітарна мастектомія — видалення лише молочної залози з ділянками ураження.

Окремо виділимо підшкірну мастектомію. Це оперативне втручання, при якому провадиться видалення грудей, жирової клітковини, регіонарних ліімфовузлів, але зберігається шкіра грудей та сосково-альвеолярна область. Ця операція дає можливість відновити форму грудей з допомогою імплантів чи власних тканин.

Багатьох жінок лякає видалення молочної залози. Однак, слід зазначити, що при раку грудей це єдина можливість впоратися з важкою хворобою. Якщо вам показано мастектомію, рекомендуємо не відкладати операцію. Чим раніше буде проведено хірургічну процедуру, тим вищі шанси на лікування.

Хто робить операцію?

Колесник Олексій
Петрович
Професор кафедри онкології та онкохірургії
Дійсний член Європейської асоціації торакальних хірургів, Європейської асоціації медичних онкологів, Європейської асоціації онкогінекологів, Української спілки онкохірургії,
спільноти українських пластичних хірургів.

Спеціалізація: онкологія, онкохірургія, онкогінекологія, торакальна хірургія, мамологія та мамопластика, ендокринна хірургія.


Кабаков Антон
Олегович
Асистент кафедри онкології та онкохірургії
Чинний член української асоціації онкохірургів,
Всеукраїнської асоціації онкогінекологів,
Європейської асоціації онкогінекологів,

Спеціалізація: онкологія, онкохірургія, онкогінекологія, мамологія та мамопластика
Контакты
Номер
0 800 33 49 51
Звонки бесплатые
Адреса
м.Запоріжжя
вул. Північнокільцева 4-А
Час роботи
Пн - Пт 8:00 - 16:00
ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ © 2O14-2021. МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР «ONCOLIFE»
Будь-яке копіювання матеріалів дозволено лише за згодою правовласників.
Made on
Tilda