Ваше имя
Ваш телефон
 
 

Мамологічні операції

Видалення пухлини молочної залози

Метою хірургічного лікування раку молочної залози є повне видалення вогнища пухлини з навколишніми тканинами молочної залози та регіонарними лімфатичними вузлами. Проводиться два основних види операцій на грудях при раку: органозберігаючі операції та мастектомія (видалення молочної залози). Перед проведенням операції лікар пояснює всі плюси та мінуси того чи іншого виду операції.

Організаційна операція
– найчастіше це радикальна резекція молочної залози, яка полягає у видаленні пухлини молочної залози з навколишньою тканиною молочної залози (до 1-2 см), з біопсією сторожового лімфатичного вузла або видаленням регіонарних лімфатичних вузлів. Також проводиться одномоментна реконструкція молочних залоз (власними тканинами чи технікою редукційної якірної підтяжки). Другим етапом після всіх органозберігаючих операцій обов'язковим етапом проводитиметься післяопераційний курс променевої терапії для зниження ризику локальних рецидивів. Результати операції нічим не поступаються мастектомії, проте якість життя і психоемоційне тло пацієнток набагато краще.


Мастектомія - повне видалення молочної залози із регіонарними лімфовузлами. Мастектомія показана у тих випадках, коли радикальна резекція неможлива або неефективна.

На сьогоднішній день існують три основні показання до проведення мастектомії:
1. Інфільтративно-набрякова форма раку молочної залози.
2. Інвазія сосково-ареолярного комплексу чи ділянки шкіри (в окремих випадках можливе видалення ураженої ділянки шкіри з негативними краями резекції).
3. Бажання самої пацієнтки.

Вирізняють такі різновиди мастектомії:
· радикальна мастектомія — видаляється молочна залоза, великий і малий грудні м'язи, клітковиною з розташованими в ній пахвовими, подключічними і підлопатковими лімфатичними вузлами. Також проводяться менші за обсягом модифікації:
- мастектомія по Пейті - зберігається великий грудний м'яз;
- мастектомія за Мадденом - зберігаються великий і малий грудні м'язи і лімфовузли в області пахви.
· проста або санітарна мастектомія — видалення лише молочної залози з ділянками ураження.

Окремо виділимо підшкірну мастектомію. Це оперативне втручання, у якому проводиться видалення грудей, жирової клітковини, регіонарних ліімфовузлів, але зберігається шкіра грудей і сосково-альвеолярна область. Ця операція дає можливість відновити форму грудей з допомогою імплантів чи власних тканин.

Багатьох жінок лякає видалення молочної залози. Однак, слід зазначити, що при раку грудей це єдина можливість впоратися з важкою хворобою. Якщо вам показано мастектомію, рекомендуємо не відкладати операцію. Чим раніше буде проведено хірургічну процедуру, тим вищі шанси на лікування.

Хірурги онкомамологи

Колесник Олексій
Петрович
Професор кафедри онкології та онкохірургії
Дійсний член Європейської асоціації торакальних хірургів, Європейської асоціації медичних онкологів, Європейської асоціації онкогінекологів, Української спілки онкохірургії,
спільноти українських пластичних хірургів.

Спеціалізація: онкологія, онкохірургія, онкогінекологія, торакальна хірургія, мамологія та мамопластика, ендокринна хірургія.


Кабаков Антон
Олегович
Асистент кафедри онкології та онкохірургії
Дійсний член української асоціації онкохірургів,
Всеукраїнської асоціації онкогінекологів,
Європейської асоціації онкогінекологів,

Спеціалізація: онкологія, онкохірургія, онкогінекологія, мамологія та мамопластика
Контакти
Номер
0 800 33 49 51
Дзвінки безплатні
Адреса
м.Запоріжжя
вул. Північнокільцева 4-А
Час роботи
Пн - Пт 8:00 - 16:00
ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ © 2O14-2021. МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР «ONCOLIFE»
Будь-яке копіювання матеріалів дозволено лише за згодою правовласників.br />
Made on
Tilda